Головна Архів Про нас Гостьова книга Пошук

Чернівці
№30 (610), 31 липня 2008 року


СТИХІЯ


ПОВІНЬ,ЩО ЗАБРАЛА ЖИТТЯ 9 ЛЮДЕЙ ТА ЗАВДАЛА БУКОВИНІ ЗБИТКІВ НА 1,5 МІЛЬЯРДА ГРИВЕНЬ


Цю біду не прогнозували синоптики, не передбачали ясновидці, її не відчували ні тварини, ні люди. Вона увірвалась в розморене спекотно-солодким липнем життя краян нестримними брудними потоками і за кілька днів перетворила область у зону стихійного лиха. Відтепер літо-2008 на Буковині увійде в історію як рік небувалої повені, що забрала життя дев’ятьох людей, зруйнувала дороги, дамби, мости, позбавила даху над головою сотні буковинців.

ТЕМА ТИЖНЯ


НЕЗАСВОЄНІ УРОКИ ГОДУНОВА І САГАЙДАЧНОГОПриймаючи запрошення взяти участь в урочистостях з нагоди 1020-ліття з часу хрещення Русі Константинопольський Патріарх Варфоломій І неабияк ризикував. Звісно, не через загрозу життю з боку потенційних терористів чи новітніх язичників. Врешті, часи відкритого мусульмансько-християнського протистояння чи зазіхання на життя християн-місіонерів з боку язичників давно минули.

БЕЗ НП, ЯК БЕЗ РУК


ВЗИМКУ З ЧЕРНІВЦІВ ТРЕБА ВИЇЖДЖАТИ, БО УСІ ПОМЕРЗНЕМО?


Руйнівна сила водної стихії, яка накрила всю Буковину, відсунула на другий план іншу надзвичайну подію, яка трапилася у Чернівцях буквально за кілька днів до потопу. І це попри те, що повінню зруйновано 60 кілометрів газопроводу. Нагадаємо, що о 5.40 ранку 24 липня внаслідок обриву вантажу газової лінії на дюкері під мостом через р. Прут у районі очисних споруд Чернівців (магалянський напрямок) стався обрив газової труби діаметром 300 мм, що забезпечує газопостачання міста за основною схемою.

СВОЄ МІСЦЕ


"ТЧУ ЩЕ МАМИНИМИ НИТКАМИ", –КАЖЕ ЄДИНА У МАГАЛІ 74-РІЧНА ТКАЛЯ АУРІКА ГОСТЮК


Ткацтво належить чи не до найдавніших людських ремесел, бо на українських землях, наприклад, існувало ще... з часів трипільської культури! Про це свідчать різноманітні джерела та археологічні знахідки, зокрема відбитки різних тканин на стінках глиняних посудин тощо. Буковина також віддавна славилась своїми ткалями.

КОРДОН


ДОРОГА ДО ЄС ПРОЛЯГАЄ ЧЕРЕЗ ПУНКТИ ПРОПУСКУ


Що значать для прикордонного регіону облаштовані за останнім словом техніки пункти пропуску через державний кордон, особливої потреби пояснювати, думаю, немає. Адже розвинута прикордонна інфраструктура – це не лише своєрідна візитна картка країни, але й нагальна необхідність у комфорті для сотень тисяч громадян, які перетинають умовну лінію на карті в одному й зворотному напрямках. Схоже, що розуміння важливості проблеми у влади є.

ДЖЕРЕЛА


НАЙГОЛОСИСТІШІ ХРИСТИЯНИ


Ще 19 липня у Чернівцях стартував Перший міжконфесійний фестиваль духовної музики та співу, який завершиться аж 24 серпня. Місцем проведення музичного дійства влада визначила Літній театр Центрального парку культури і відпочинку ім. Т.Г.Шевченка. А часом для виступів вже самі віруючі обрали післяобідню пору суботи та неділі. Вхід, як і годиться у таких імпрезах, залишили безплатним.
"Це перший фестиваль духовної музики такого масштабу, – розповів заступник начальника відділу міжнародних відносин та зв'язків з громадськістю Чернівецької міськради Василь Плаксюк, який курує міжконфесійне фестивальне дійство, – позаяк востаннє схожий захід проводився років зо 5-6 тому і радше скидався на духовний концерт. Цьогоріч до нас звернулися вірні православних та греко-католицької конфесій, які висловили бажання саме у такий спосіб долучитися до святкування 600-ліття з дня першої письмової згадки про Чернівці та 1020-ліття Хрещення Київської Русі. Ідею підтримало керівництво міської ради, а відтак до неї приєдналися й хори римо-католиків та протестантських церков".
Посадовець наголосив, що участь у фестивалі для всіх хорових колективів є безплатною. Щобільше, для того, щоб компенсувати витрати електроенергії під час проведення заходу, з міського бюджету додатково виділили 2 тисячі гривень. А ось кольорові афіші, що сповіщають про фестиваль, християнські конфесії виготовили за власний кошт.
Відтак у міжконфесійному фестивалі духовної музики та співу вже взяли участь вірні Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ, Чернівецької Православної Старообрядницької громади РПСЦ, обласні об'єднання Церков євангельських християн-баптистів та християн віри євангельської, Чернівецької конференції адвентистів сьомого дня. Наступної неділі, 3 серпня, з 15.00 у рамках фестивалю свої музичні дарунки Чернівцям представлять вірні Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ та Чернівецького деканату Львівського єпископату РКЦ. А 24 серпня з 16.00 очікується виступ Чернівецько-Кіцманської єпархії УПЦ Київського патріархату. За словами Василя Плаксюка, не виключено, що хори, які виступлять на міжконфесійному фестивалі найкраще, візьмуть участь у спеціально зорганізованому гала-концерті духовної музики під час святкування Дня міста.
Як повідомив "Добі" 29 липня регент хору храму Різдва Христового, що у Чернівцях на розі вулиць Комарова і Стасюка (Чернівецько-Буковинська єпархія УПЦ Київського патріархату) Олександр Хоров'як, незважаючи на те, що їхній виступ і був анонсований на 24 серпня, хоровий колектив під його керівництвом не братиме участь у фестивалі. "У нас немає потрібного складу для такого виступу", – пояснив пан Хоров'як. За його словами, від гострої нестачі співаків наразі потерпає не лише хор церкви Різдва Христового, а й більшість церковних хорів єпархії та регіону.

Володимир БОТЮК, "ДОБА"ГАРЯЧА ДОБА


На ювілей Чернівців Ющенко пообіцяв 87 мільйонів


"У бюджеті 2008 року, коли він приймався в грудні попереднього року, на ці цілі, на жаль, не було передбачено урядом такого фінансування", – повідомив Президент України Віктор Ющенко на своїй традиційній щоквартальній прес-конференції у Києві.

Доларові кредити підприємців не цікавлять?


Підприємці Чернівецької області не очікують знецінення або подорожчання гривні до долара. Наступний кредит 50% керівників підприємств Буковини – учасників опитування, яке щоквартально проводить НБУ, планують брати в гривнях та євро.

На водоймах області виявили 126 браконьєрських сіток


В сфері контролю за охороною рибних та інших водних живих ресурсів на території області в першому півріччі 2008 року працівниками Держекоінспекції спільно з працівниками спецпідрозділу "Беркут" та засобів масової інформації проведено 42 рейдові перевірки, за результатами яких на території акваторії водосховища р.Дністер та водоймах області виявлено та вилучено 126 браконьєрських сіток, екранів загальною протяжністю 8 тис. м.

Міністерства попросять ліквідувати черги до дитсадків


За останні три роки в області відкрито 22 дошкільні навчальні заклади, які раніше не працювали, 132 групи в них, що дало можливість охопити дошкільною освітою понад 3 тис. дітей. До кінця року планується відкриття ще 9 дошкільних навчальних закладів, 57 груп як в нових установах, так і уже в діючих.

Базарники ігнорують рішення СЕС щодо заборони торгівлі м'ясною продукцією та грибами домашнього виготовлення


Фахівцями санепідслужби при проведенні вибіркових перевірок щодо реалізації консервованих грибів та м'ясокопченостей домашнього виготовлення у 2008 році було притягнуто до адміністративної відповідальності 85 фізичних та юридичних осіб.

Підприємці Буковини оптимістично оцінюють свої перспективи, а песимістично – перспективи України


46,7% керівників підприємств Буковини, які взяли участь у щоквартальному опитуванні НБУ, у наступні 12 місяців очікують покращення свого фінансово-економічного стану.

11-річна буковинка отруїлася грибами, ще двоє людей отруїлися м'ясними консервами домашнього приготування


У Чернівецькій області за перше півріччя 2008 року не реєструвались харчові отруєння, пов'язані з підприємствами харчового профілю. Було зареєстровано лише 2 випадки захворювання на ботулізм в побуті, викликані вживанням м'ясних консервованих продуктів домашнього виготовлення. Захворювання зареєстрували в Герцаївському та Сторожинецькому районах.

Буковинські екологи повернули відправнику вантаж "Хьювефарм" назад у Софію (Болгарія)


За перше півріччя в пунктах пропуску через державний кордон України, де постійно здійснювався цілодобовий еколого-радіологічний контроль транспортних засобів і вантажів, державними інспекторами перевірено 50,6 тис. одиниць транспортних засобів та 1822,0 тис. тонн вантажів.

Школа №21 стане дитячим садком №19


Дозвіл на реорганізацію загальноосвітніх шкіл №21 та №42 шляхом злиття у Чернівецьку ЗНЗ №42 надав виконком міської ради. Рішення прийнято з метою оптимізації мережі закладів освіти, приведення їх у відповідність з фінансовими можливостями, підвищення якості знань учнів.

Найбільше вкладають у місто і Кіцманщину


Станом на 1 липня 2008 року загальний сукупний капітал нерезидентів в економіці області становив 66,2 млн дол. США, що складає 73,4 долара в розрахунку на одного мешканця області. Прямі іноземні інвестиції здійснили нерезиденти з 45 країн світу. Найвагоміші внески капіталу в економіку Буковини зробили нерезиденти з Швеції, Кіпру, Туреччини, Віргінських островів, Італії, Ізраїлю та Німеччини.

У районі школи №42 запровадять європейську практику допомоги дітям під час переходу автотраси


З метою посилення безпеки дорожнього руху у районі ЗНЗ №42 будуть встановлені додаткові засоби регулювання дорожнього руху. Запропоновано у цьому районі апробувати поширену в європейських країнах практику, коли спеціальні чергові-регулювальники допомагатимуть неповнолітнім переходити проїжджу частину автотраси.

Хочеш заробити? Стань банкіром або їдь у Новодністровськ


Середній розмір нарахованої зарплати у червні цього року у Чернівецькій області становив 1477 гривень, що на 9,5% більше відповідного показника травня та на 35,3% більше, ніж у червні минулого року, – повідомили в Головному управлінні статистики у Чернівецькій області.

Федірко шокований дарунком Церетелі


"Знаю, що у сквері за 100 метрів від мого пам'ятника Арсенію Яценюку готується за великі кошти відкриття пам'ятника Зураба Церетелі. Шокований не лише самою концепцією цього пам'ятника, який має бути у вигляді якогось сувою грамоти – це повний соцреалізм", – прокоментував епатажний художник Анатолій Федірко дарунок Яна Табачника рідному місту.

Родзинкою "Потягу до Яремчі" стане фоєр-команда з Чернівців "Фенікс"


2 серпня на Івано-Франківщині відбудеться літературно-мистецький фестиваль "Потяг до Яремчі", – повідомляє УНІАН. Основне гасло цього фестивалю: "День сучасної української культури – слухай, читай, дивись та просто живи!" Організатори фестивалю сподіваються, що родзинкою "Потягу до Яремчі" стане фоєр-команда з Чернівців "Фенікс", яка продемонструє фоєр-шоу і велику кінематографічну програму, запропоновану режисером фільму "Мамай" Олесем Саніним.

Найбільш неохоче городяни розщедрюються на централізоване теплопостачання


У І півріччі цього року мешканцям Чернівців нараховані до сплати за житло та комунальні послуги 73,2 мільйона гривень. Фактично сплачено, включаючи погашення боргів попередніх років, 78,6 мільйона гривень. Порівняно з січнем 2008 року, рівень оплати у червні зріс у 1,5 раза, – повідомили в Головному управлінні статистики у Чернівецькій області.

Батьки підозрюють, що їх дітей викрадають "на органи"


90 заяв про безвісти зниклих дітей зареєстровано правоохоронцями за 6 місяців 2008 року у Чернівецькій області. І хоча самі правоохоронці стверджують, що всіх дітей було розшукано і повернуто батькам впродовж однієї доби, у деяких районах області, наприклад, на Сторожинеччині, де мали місце по кілька зникнень дітей поспіль, серед громадян все одно поширилися чутки про невідомих зловмисників, які викрадають дітей для їх подальшого перепродажу за кордон "на органи".

Нам запропонують дискусійні Чернівці


Виставка "Чернівці, столиця Буковини" творчих робіт членів чернівецького фотоклубу "Позитив" відкрилася у галереї "TRAFIK" культурно-мистецького центру "Українська книга". В експозиції виставки "Чернівці, столиця Буковини" понад 50 творчих робіт восьми чернівецьких фотохудожників-професіоналів та аматорів.

НАВЧАННЯ – СВІТЛО...


СТУДЕНТІВ ПО ОСЕНІ РАХУЮТЬ?


В Україні фінішувала вступна кампанія до вищих навчальних закладів, вперше проведена на базі повної загальної середньої освіти за сертифікатами Українського центру оцінювання якості освіти.

А МИ ДУМАЛИ...


"КОПЧЕНКОЮ" БУВАЄ НЕ ТІЛЬКИ РИБА100 РОКІВ ТОМУ У ЧЕРНІВЦЯХ ЗАПРАЦЮВАВ ПЕРШИЙ СЕЙСМОГРАФ


Сейсмічну станцію у Чернівцях заснували ще 1907 року – другою в Україні після львівської, яка запрацювала на 12 років раніше буковинської. Третім місцем розташування подібної до чернівецької обсерваторії став тоді ще також австрійський Ужгород. Проте насправді унікальною одну з найстаріших сейсмостанцій Європи – чернівецьку, робить навіть не її більш ніж поважний 100-літній вік.

СОЦІУМ


БОТАНІК ПРОДАВЦЮ НЕ ДРУГ?


НА ОДНЕ ВІЛЬНЕ РОБОЧЕ МІСЦЕ В ОБЛАСТІ ПРЕТЕНДУЄ 10 ЧОЛОВІК


Літо – не лише період відпусток, а й пора канікул. Тож не дивно, що у цей час в усьому світі з'являється багато вільних студентських і учнівських рук. Багато молоді, яка бажає працювати, звертається безпосередньо до підприємців, частина ж користується платними послугами кадрових агенцій.

ПОДРОБИЦІ


"ОЧЕРЕТЯНИЙ КІТ": "КОЖЕН З УЧАСНИКІВ МОЖЕ УТРИМУВАТИ СВІЙ ПРОЕКТ. ОДИН З НИХ – "МИКОЛА В ОЧЕРЕТІ""Очеретяний кіт" – мандрівна тваринка, що живе на болоті. А ще – суперова етнокоманда, яка (ні для кого не секрет) завдяки своїм численним друзям виступає у Чернівцях частіше, ніж у рідній Вінниці. Саме тому тимчасове переінакшення гурту – проект "Микола в очереті" вирішено було вперше презентувати саме тут – на Буковині.

ТУСОВКА


ФЕСТИВАЛЬ "ШНУРОК": ВЕРСІЯ 7:0 ПЕРЕКОЧУВАЛА НА РОШУНе минуло і місяця, після того як чернівецькі неформали "відривалися" на шостому "Шнурку", як стався сьомий. Проте цього разу фестиваль панк-музики відбувся вже не у клубі "Хард-рок", а у Будинку культури "Роша". Проте остання обставина аж ніяк не зіпсувала враження від дійства. Ну, не ужився панк-рок разом з хард-роком, і гаплик!

МУЗИЧ-НО


Вокалістка "Кремпу" перевтілюється у "Вероніку"


"Вероніка" – так називатиметься нова композиція перспективної чернівецької команди "Кремп". Чаклує над піснею відомий чернівецький звукорежисер Олександр Мацько у власній звукотвірні "Буковина-мюзик".

Притихлий "Біонік" переосмислює життя-буття


Притихлий "Біонік" наразі переосмислює своє життя-буття і потроху напрацьовує новий матеріал. Хоча чернетка готова лише відсотків на п'ятдесят, однак вже зараз можна запевнити, що франкомовних пісень у майбутній платівці, з яким так яскраво гурт засвітився на початках своєї творчості, не буде: здебільшого пісні складені українською, хоча з'явилося і дві співанки англійською.

"Стелсі" записали оду рідним Чернівцям


На 600 років Чернівцям "Стелсі" запропонують переінакшення своєї старої, проте популярної пісні "Чернівці – чудове місто моє". Тепер до брейкбітової обгортки композиції додано свіжостворений текст про те, де у нашому місті можна займатися вільним коханням, ловити метеликів і надихатися мистецтвом у компанії заїжджих панянок.

Чернівецькі "Пестициди" вирішили закарбувати новий доробок у Івано-Франківську


За майже 10 років свого існування лінивий, проте послідовний у своїх лінощах чернівецький панківський гурт "Пестициди" вперше вирішив записати свої пісні у професійній студії. Одразу після свого нещодавного виступу у хмельницькому клубі "Арт Паб" затяті хімікати поїхали до Івано-Франківська.

ВИСОТА


"БУКОВИНА" ПЕРЕМОГЛА ДУБЛЬ "КАРПАТ"Треба відзначити, що чернівецькі футболісти реабілітувались перед своїми вболівальниками за бліду гру вдома і непереконливий старт в новому сезоні. Буковинці перемогли на виїзді дублерів львівських "Карпат" з рахунком 3:1, двічі відзначився Михайло Рябий і одного разу – Максим Ілюк. Цю перемогу футболісти присвятили своєму одноклубнику Олександру Маковійчуку (див. фото), який 27 липня о 7 ранку став батьком. Дружина Олександра – Юлія подарувала йому сина, якого назвали Микитою.

ВОЛЕЙБОЛ


ВЖЕ Є З КИМ КРАЙ БОРОНИТИ!


Визначився кістяк дебютанта волейбольної Суперліги – команди "Будівельник-Буковина" (Чернівці). З попереднього складу в колективі залишилося 9 волейболістів – Олег Витриховський, Андрій Савін, Ігор Меркушев, Віталій Сухінін, Руслан Юшкевич, Ігор Антонюк, Євген Бойко, Дмитро Мельник, Ігор Вітюк. Пішли з команди Сергій Кисіль, Валерій Пясковський та Костянтин Рябуха.

АЗАРТ


"ДОЗОР" – НАМ СТИХІЯ НЕ ПЕРЕШКОДА


Перший сезон підходить до завершення і вже сміливо можна казати про те, що квест-ігри для чернівецької молоді не просто цікава забавка, а в чомусь сенс життя. Спілкуючись з цими, на перший погляд, диваками, розумієш, що їх затягнуло, та невдовзі розумієш, вони такі самі як всі ми, але захоплені головоломками і азартом гри, яка вже прижилась в багатьох країнах світу!

© 1998-2014. Усі права застережено. Інформація є інтелектуальною власністю редакції газети "Доба". Передрук чи будь-яке інше поширення інформації — лише з посиланням на першоджерело.