Головна Архів Про нас Гостьова книга Пошук

Чернівці
№4 (636), 5 лютого 2009 року


ФОРТУНА


"ЙОЙ, ДІВЧАТА, Я ЗНАЙШЛА ЗОЛОТО"...За золото, як за жінку, в усі часи точилися війни, відбувалися зради і продавалась совість. Важко знайти людину, яка б втрималась від його спокусливого блиску та бажання володіти незбагненною диявольською силою. Але золото, про що свідчать не лише казки, а й реальні життєві історії, майже нікого не зробило щасливим. Проте заволодіти знайденим скарбом тихцем мріє як багата, так і бідна, як скупа, так і зовсім немеркантильна людина. Тим паче, що надра землі, за переказами, ще й досі приховують таємниці.

ТЕМА ТИЖНЯ


ПЕТЯ І КОХАННЯ,АБО ПРО ПОЛІТИЧНУ "ПОЛУНИЧКУ"


Про те, що в Україні є секс, ми здогадувалися і раніше. Але що він такий всепереможний – усім – від Львова до Луганська – нагадав днями Пьйотр Сімонєнко – перший секретар компартії і друг усіх знедолених "трудящіхся". Трудящі, до речі, образилися – замість того, аби захищати їх від кризи і клятих буржуїнів, Петро Миколайович з молодшою від нього на 25 років білявкою закрутив роман, нажив у свої 56 літ дочку поза шлюбом, у прямому ефірі влаштував з першою дружиною скандальне розлучення…

ГОРДІЇВ ВУЗОЛ


СИНДРОМ НАБУТОГО ТЕПЛОДЕФІЦИТУТе, що існуюча схема забезпечення осель українців теплом безнадійно застаріла, – незаперечний факт. Так само як і патологічна неспроможність комунальників усіх рівнів дати лад своєму нехитрому господарству. Черговий підхід до штанги вітчизняне Міністерство житлово-комунального господарства обіцяє зробити 2009-го року і навіть презентувати у лютому Національну програму модернізації комунальної теплоенергетики.

НАВЧАННЯ — СВІТЛО...


НАУКА В БОРГ КРИЗІ НЕ ТОВАРИШ


ЧЕРЕЗ ЗНЕЦІНЕННЯ ГРИВНІ КРЕДИТИ НА НАВЧАННЯ ЦЬОГОРІЧ ЗМОЖУТЬ ОТРИМАТИ МЕНШЕ БУКОВИНСЬКИХ СТУДЕНТІВ


Багато моїх друзів кажуть: "Пішов би вчитися до університету, та грошей не маю". Але ж для здобуття вищої освіти не завжди потрібна готівка – виявляється, для навчання на платних умовах можна позичити потрібні кошти на великий термін і під мізерні відсотки! Як? Дуже просто – постановою Кабміну України №916 ще 16 червня 2003 року було затверджено "Порядок надання цільових пільгових державних кредитів для здобуття вищої освіти".

ХЛІБА Й ВИДОВИЩ


ГЛЯДАЧІВ У ЧЕРНІВЕЦЬКОМУ ТЕАТРІ ПОБІЛЬШАЛО


Минулий рік видався для театру вдалим. У липні він отримав статус академічного. А актор Богдан Братко – звання народного артиста України. Пройшло шість нових прем'єр. Крім того, збільшилася кількість глядачів. За минулий рік на виставах чернівецьких митців побувало 44100 глядачів. Відповідно збільшилася й заповненість залу. Таким чином за минулий рік театр заробив 717 тис. 900 гривень. Для порівняння, у 2007-му – 497 тис.

ШУРХОТІННЯ


ДЛЯ КОГО ЗЕЛЕНІТИМУТЬ ПАГОРБИ?Те, що навколо популярного і найголовніше (!) доступного не лише грошовитим буковинцям місця відпочинку – пансіонату з лікування матері і дитини "Зелені пагорби", що у Виженці, відбуваються якісь незрозумілі ігри – в один голос заперечують чиновники всіх рівнів. "Наразі йдеться не про відчуження майна облпрофради на користь приватної фірми. Мова йде тільки про визначення частки майна конкретного підприємства у загальній вартості комплексу", – запевнив кореспондента "Доби" начальник управління культури і туризму облдержадміністрації Петро Брижак.

ЗАТЯГНЕМО РЕМІНЧИК?


ЕКОНОМІКА МАЄ БУТИ ЕКОНОМНОЮ?


Згадавши старі часи економної економіки, підприємства і установи перейшли з початку нового року в режим бережливого споживання комунальних послуг.

З ПЕРШИХ УСТ


ПРОКУРОРУ ОРОСУ ГЛІБ ЖЕГЛОВ БЛИЖЧИЙ ЗА ЦЕЗАРЯ?


Перша офіційна прес-конференція прокурора Чернівецької області Йожефа Ороса, призначеного на цю посаду ще наприкінці жовтня минулого року, тривала не більше півгодини. Хоча спраглих прокурорського слова журналістів зібралося на третьому поверсі будівлі, що на вулиці Мирона Кордуби у Чернівцях, таки чимало. Бо хоч попередник пана Ороса на посаді – Михайло Косюта – й обіцяв під час свого представлення регулярно проводити прес-конференції, слова свого не дотримав.

МИТЬ ДОБИМайже 50 кг марихуани та макової соломки спалили 3-го лютого на міському смітнику Чернівців буковинські правоохоронці. Конфісковану "наркоту", що назбиралася впродовж трьох останніх місяців у міліцейських "засіках", співробітники крайового УМВС виймали з вантажівки у мішках, пакетах та... консервних банках!

ГАРЯЧА ДОБА


Обласний центр став чвертьмільйонним


Чисельність населення Чернівців торік збільшилася на 2597 осіб і станом на 1 січня 2009 року становила 249,5 тисячі осіб. Населення збільшилося за рахунок міграційного приросту (2706 осіб), природне скорочення становило 109 осіб.

У Чернівцях стали більше зводити багатоповерхівок


Питома вага індивідуальних забудовників у житловому будівництві торік у Чернівцях зменшилася і становила 44% у загальному обсязі введеного в експлуатацію житла.

Кандидатів, які виступатимуть на чемпіонаті світу з гірськолижного спорту, відберуть на Буковині


15-16 лютого 2009 року Чернівецька область вперше в своїй історії прийматиме чемпіонат України з гірськолижного спорту. Він проходитиме на базі туристичного комплексу "Мигово", – повідомив начальник управління культури і туризму облдержадміністрації Петро Брижак.

Парк Шевченка заробив понад 3 мільйони гривень


Серед усіх районних закладів культури минулого року найбільше заробили на Глибоччині – 271 тисячу гривень. На другому місці – з 229 тисячами зароблених гривень – заклади культури Сторожинеччини, на третьому, де закладам культури самотужки вдалося заробити понад 212 тисяч гривень, – Заставнівщина.

Понад 60 відсотків чернівчан помирають від хвороб системи кровообігу


Структура причин смерті населення в порівнянні з минулим роком майже не змінилася. Серед причин смерті перше місце посідали хвороби системи кровообігу (понад дві третини померлих), друге – новоутворення (десята частина), третє – зовнішні причини або нещасні випадки (майже 7% померлих).

За житлово-комунальні послуги городяни заборгували майже 30 мільйонів гривень


Населенню міста торік за житлово-комунальні послуги було нараховано до сплати 137,2 мільйона гривень. Фактично було сплачено, з урахуванням боргів минулих періодів, 139,2 мільйона гривень, що становить 101,4% до сум нарахувань. У порівнянні з 2007 роком рівень сплати збільшився лише на 3,1 відсоткових пункти, що не дозволило повністю розрахуватися з боргами.

Кущі звичайної смородини обійшлися бюджету у понад 153 тисячі гривень


У Чернівецькій області працівниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрито посадових осіб сільськогосподарського кооперативу, які в лютому 2006 року надали до управління агропромислового розвитку Чернівецької обласної державної адміністрації неправдиву інформацію щодо придбання 110 тисяч кущів смородини й незаконно отримали з Державного бюджету 153 тисячі гривень дотації на підтримку виробництва рослинної продукції, – повідомили "Добі" у прес-службі МВС України.

Після отруєння чотирьох буковинців грибами, один з них не вижив


Протягом 2008 року в Чернівецькій області було зареєстровано 4 випадки отруєнь грибами в побуті, 4 потерпілих з яких 2 дітей віком до 14 років, з них 1 смертельний випадок. У побуті було зареєстровано 2 випадків ботулізму.

Через ELibUkr студенти ЧНУ долучаться до глобальних знань


Вже найближчого року студенти, які навчаються в ЧНУ ім. Ю.Федьковича, отримають ліцензійний доступ до електронних журналів, електронних книг, баз даних світових інформаційних ресурсів, що покриють усі галузі знань у сфері науки, техніки, медицини, соціальних та гуманітарних дисциплін, а також електронних журналів видавництв Elsevier, Springer, Oxford University Press, Institute of Physics, JSTOR, Association for Computing Machinery, Nature Publishing Group тощо. Усе це стане можливим завдяки приєднанню ЧНУ як почесного партнера до створення Електронної бібліотеки України (ELibUkr), – повідомив ректор ЧНУ Степан Васильович Мельничук. Ініціатори створення ELibUkr – загальнонаціональної мережі електронних бібліотек та Центрів знань, розраховують, що реалізація проекту не лише дозволить тисячам науковців, студентів та університетів негайно отримати доступ до цілого розмаїття інформації, але й створить нові можливості для майбутніх поколінь. Окрім найстарішого вузу області, на початковому етапі до співпраці залучено ще два українські виші – Національний університет "Києво-Могилянська академія"
(НаУКМА) та Харківський національний університет ім. В. Каразіна. Ну, а левову частку коштів на створення мережі, яка не має аналогів у нашій державі, вже традиційно дали американці.

Після того, як Брижак "підняв" Сокиряни, він створить флотилію у Хотині


Розпочато будівництво "Фортеці Гетьманів" – нового туристичного комплексу в місті Хотин, яке планується завершити 1 травня 2010 року. Його орієнтовна вартість – понад 120 млн гривень, – про це повідомив на прес-конференції начальник управління культури і туризму облдержадміністрації, екс-голова Сокирянської РДА Петро Брижак.

Бюджетники міста отримали зарплату своєчасно і у повному обсязі


Станом на 27-28 січня працівники усіх бюджетних установ Чернівців отримали зарплату за січень у повному обсязі, – повідомив заступник міського голови, начальник фінансового управління міської ради Євген Прокопець.

У вимушені відпустки відправили вдвічі більше працівників


193 підприємства Чернівців у звітах за грудень вказали, що застосовували вимушені відпустки та скорочення робочого часу. Так, у грудні з ініціативи адміністрації у відпустках перебували 3,4 тисячі осіб, або 4,6% чисельності штатних працівників. Це в 1,7 раза більше, ніж у листопаді, – повідомили у ГУ статистики в Чернівецькій області.

Праві вимагають заборонити компартію і не називати вулиці у Чернівцях


Чернівецька обласна організація Конгресу Українських Націоналістів поширила звернення-протест проти діяльності Комуністичної партії України на ім'я керівників держави та області. У документі, підписаному головою організації В.Лютиком, від Президента України В.Ющенка, зокрема, вимагають припинити діяльність Комуністичної партії України.

За рівнем зарплат область 19-та в країні


За розміром середньомісячної заробітної плати серед областей України Чернівецька область посідає 19 місце, повідомила "Добі" заступник начальника Головного управління статистики в Чернівецькій області Г.Петрова. Наприклад, у грудні 2008 року її розмір становив 1403 гривні.

Вандали пошкодили пам'ятник Арсенію Яценюку


У Чернівцях з пам'ятника екс-спікеру Арсенію Яценюкові невідомі зняли табличку "Арсеній Яценюк і К" та вкрали металевий кухоль з написом "Для пожертв на розвиток українського парламентаризму", – повідомив автор пам'ятника Анатолій Федірко. Художник вважає це актом політичного вандалізму.

СВОЄ МІСЦЕ


ЯК ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ МОРОЗ ЗАШКОДИВ АЛЬФОНСУ МУСІЄДИНИЙ НА БУКОВИНІ РАЙТЕР-ФОТОРЕАЛІСТ СЕРГІЙ ЛИСЮК ЗНОВУ МАЛЮВАВ НА САДОВІЙ


Ще донедавна на стінах одного з кафе, що у Чернівцях на вулиці Садовій вигравали різними кольорами чотири кількаметрові картини графіті. Їх автор – молодий райтер з Рогізної Сергій Лисюк, знаний також під творчим псевдонімом "Арм". Нагадаю, Сергій Лисюк – чи не єдиний в Україні райтер, який працює у досить складному і дуже модному зараз в Європі стилі фотореалізму, техніка якого базується на відтворенні фарбами з балончиків певного фотознімка.

А У НАС...


ДРУГИЙ БАЙКЕРСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ "БАНДЕРАСИ" У РІК БАНДЕРИ ГОТУЮТЬ НА ПОЧАТОК ЛІТАМешканці Заставни ще пам'ятають, як наприкінці червня минулого року біля міського озера гули потужні нікельовані двигуни і линула важка рокова музика – проходив перший в історії краю фестиваль мотолюбителів "Bukovina bike-party-2008". Найцікавіше, що у першій байк-паті взяв участь мотоциклетний клуб з Кременчука Полтавської області, декілька членів якого задля участі у фесті проїхали аж... 900 км і були в дорозі...

НОУ-ХАУ


ОБЕРЕЖНО, КОХАННЯ В ІНТЕРНЕТІ!


ПОПУЛЯРНЕ СЕРЕД МОЛОДІ ІНТЕРНЕТ-СПІЛКУВАННЯ В ЧАТАХ МОЖЕ МАТИ НЕГАТИВНІ НАСЛІДКИ


...2025 рік. Розмовляють двоє школярів-старшокласників. Один питає: "Ціла наша школа про це говорить, але я хочу це почути від тебе: невже правда, що твої батьки познайомились не в чаті?!" Такий несподіваний жарт я нещодавно прочитав на одному з молодіжних інтернет-сайтів. Стало цікаво: а чи таке жартівливе передбачення й справді має підстави збутися у недалекому для нас майбутньому? У будь-якому випадку, назавжди з'ясувати для себе, що ж таке чат і, як мовиться, з чим його їдять – не зашкодить.

СТАРТ


“БУКОВИНА” ПОЧИНАЄ ТРЕНУВАТИСЯ, АЛЕ ГРОШЕЙ НЕМАЄ...


З наступного тижня чернівецька "Буковина" розпочинає підготовку до весняної частини першості. У команді залишилося 14 футболістів. Як консультант до нашої дружини долучиться Валерій Богуславський, єдиний місцевий тренер з європейською акредитацією. Матеріальні проблеми у команди колосальні – фірма-спонсор відмовилась від спонсорства і залишила команду в боргах.

VIVAT!


"МЕРКУРІЙ" БЕРЕ ГОРУ НАД СУСІДОМ


Наша футзальна дружина "Меркурій" зустрічалась у рідних стінах із шосткінським "Імпульсом", командою, що перебуває поряд з буковинцями у турнірній таблиці. Ця гра була дуже важливою у сенсі боротьби за місця в першій трійці. До цього команди зустрічались три рази – двічі був зафіксований нічийний результат і одного разу перемога була на боці наших земляків.

ТАК ТРИМАТИ!


ХК "ЧЕРНІВЦІ" ПЕРЕМАГАЄ У КАЛУШІ


У черговому турі аматорської першості України з хокею чернівецька льодова дружина взяла гору над командою з Калуша на виїзді з рахунком 7:4. У Калуші гра проходила у новозбудованому за кошт держави льодовому палаці, що відповідає усім критеріям.

ДИСТАНЦІЯ


ЧЕМПІОНАТ МІСТА У РОЗПАЛІ


У вихідні пройшли чергові зустрічі Відкритого зимового чемпіонату Чернівців з міні-футболу. Боротьба триває запекла, що й не дивно – у складах команд зібрався увесь цвіт буковинського футболу.

ДОБА І МИ


УДАРИМО ФІЗКУЛЬТУРОЮ ПО КРИЗІПопри кризу, відсутність грошей на футбольну "Буковину" та підтримку місцевою владою лише олімпійськопрохідних видів спорту, сам спорт у нас не вмер. Точніше кажучи, не перевелися відчайдухи, які наперекір обставинам щодня доводять, що здоровий дух може бути лише у здоровому тілі.

© 1998-2014. Усі права застережено. Інформація є інтелектуальною власністю редакції газети "Доба". Передрук чи будь-яке інше поширення інформації — лише з посиланням на першоджерело.