Головна Архів Про нас Гостьова книга Пошук

Чернівці
№12 (644), 2 квітня 2009 року


ДИМ ВІТЧИЗНИ


РУКИ + НОГИ = 1000 ГРИВЕНЬНЕЗАБАРОМ БЕЗРОБІТНИХ З ЦЕНТРІВ ЗАЙНЯТОСТІ КАБМІН ВІДПРАВИТЬ НА ГРОМАДСЬКІ РОБОТИ


Зарплата, робота і задоволення від цього – чи не найбільше щастя людини у кризу. Та знайти пристойну, добре оплачувану роботу, нелегко. Талановитих, розумних, дипломованих і таких, що горять бажанням чимось зайнятись буковинців, – хоч відбавляй. Чого не скажеш про, власне, саму роботу.

ТЕМА ТИЖНЯ


КОМУ НЕ СПІВАЮТЬ ПАРТІЙНІ СОЛОВ’Ї?ВЕСНУ ПОЛІТОСЕРЕДКИ НА БУКОВИНІ ЗУСТРІЧАЮТЬ З РІЗНИМ НАСТРОЄМ


Щойно надворі пригріло сонечко, як рідні політики вирішили, що мало б також потепліти й в наших душах у ставленні до їх найкращих партій. "Ну, а кого тепло обійшло – не біда, зігріємо", – мабуть, подумали собі політвожді й пішли у народ – себто, хто на мітинги, а хто – на прес-конференції.

ПРИЇХАЛИ


ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ СИНДРОМ КАЛІНІНГРАДА


ДЕРЖАВА НЕ МАЄ ГРОШЕЙ НА БУДІВНИЦТВО ЗАЛІЗНИЦІ В ОБХІД МОЛДОВИ, А ГРОМАДЯНИ – НА АВІАКВИТКИ ДО КИЄВА


Те, що шлях з Чернівців до Києва та у зворотному напрямку, який буковинцям часто доводиться долати вітчизняними потягами, зі звичайної мандрівки давно перетворився ледь не на дорогу життя, відомо давно. Багатогодинна подорож кількома областями більше нагадує екскурсію Україною, ніж служить для комунікації людей.

А МИ ДУМАЛИ...


КОМУ СМАЧНІШЕ ЧУЖЕ М'ЯСО?


Цікава цифра: протягом січня-жовтня минулого року обсяг імпорту підприємцями області живих свійських тварин, м'яса та харчових субпродуктів з нього зріс в області у 6(!) разів порівняно з цим же періодом 2007 року. За десять місяців минулого року з Польщі, Франції та Чеської Республіки завезено понад 4 тис. голів свиней на суму 1,3 млн доларів США. Крім того, з Польщі та Німеччини було завезено 1,5 тис. тонн свинини на суму 3,9 млн дол. США.

ЕЛЕКТРОШОК


БУКОВИНЦІ ПРИДБАЛИ ЕЛЕКТРОПРИЛАДІВ НА 500 МЛН ГРН


І... СТАЛИ СПОЖИВАТИ МЕНШЕ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ


19 березня поточного року національна комісія регулювання електроенергетики України (НКРЕ) постановила ввести нові тарифи на електроенергію для населення. Відтепер воно сплачуватиме 24,36 коп. (з урахуванням ПДВ) за кіловат спожитої електроенергії. Але за умови використання до 400 кВт на годину.

СВІТИМОСЯ!


ЖУРНАЛІСТ "ДОБИ" ПЕРЕМІГ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ КОНКУРСІ "ТОП-ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ"У Всеукраїнському конкурсі "Топ-Енергоефективність" у номінації "Найкраще висвітлення теми енергоефективності в ЗМІ" (серед друкованих засобів масової інформації) переміг заступник головного редактора чернівецької газети "Доба" Юрій Чорней (див. фото). Диплом, підписаний головою Нацiонального агентства України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсiв І.Ю.Черкашиним та виконавчим директором Асоціації ВО "Фонд енергозберігаючих інвестицій" О.М.Нікітіною, і пам'ятний знак журналіст Юрій Чорней отримав за краще висвітлення теми енергоефективності в ЗМІ у 2008-2009 роках.

АТАС!


МІЛІЦІЯ ЗАТРИМАЛА ДВОХ ЧОЛОВІКІВ ЗА ПІДОЗРОЮ У ПЕДОФІЛІЇ


За словами начальника відділу кримінальної міліції УМВС України у Чернівецькій області Миколи Бесараба, останній злочин, пов'язаний з фактом педофілії у краї, був зафіксований 10 років тому. Але цьогорічний факт вражає. Насильство над неповнолітніми хлопчиками двох чоловіків 64 і 48 років тривало ще з 2006 року.

НАШОГО ЦВІТУ...


ДІД ІВАН, ЯКИЙ НЕ ПРОМІНЯВ ШУМ НІАГАРИ НА РІДНЕ СЕЛО


Роки, прожиті Іваном Тодоровичем Анжієвським, перекотились уже з одного століття в інше. Як-не-як, а 9 січня відсвяткував свій дев'яносто восьмий день народження. Старшого від нього в Стерче немає, та й у районі ровесників небагато набереться. А за плечима стільки всього пережитого: дитинство, юність і зрілість помережені щоденною працею біля землі, чорним слідом першої та другої світових воєн.

ГАРЯЧА ДОБА


Три виші Буковини піддадуть позачерговій перевірці


Позачергову перевірку 53 ВНЗ щодо дотримання ліцензійних умов надання освітніх послуг у сфері вищої освіти вирішено провести за рішенням Державної акредитаційної комісії, засідання якої відбулося під головуванням міністра освіти і науки Івана Вакарчука. До списку вищих навчальних закладів, які перевірятимуть, потрапили три виші Буковини – Чернівецький національний університет ім.Ю.Федьковича, Буковинська державна фінансова академія та Чернівецький кооперативний економіко-правовий коледж, – повідомили у прес-службі МОН України.

КРУ запропонувало меру Чернівців звільнити керівників комунальних підприємств міста, які порушили фінансову дисципліну


Протягом минулого року об'єднаним контрольно-ревізійним відділом в м. Чернівці та районах міста (КРУ в області) була проведена 21 ревізія фінансово-господарської діяльності, в тому числі у 8-ми комунальних підприємствах.

До літа на автошляхах закопають усі ямки


На дорогах державного значення Чернівецької області до 1 травня будуть ліквідовані всі пошкодження, у тому числі ямковість, колійність та деформація покриття, – повідомив начальник служби автодоріг Іван Мунтян. Температура повітря під час минулої зими досить різко коливалась, що спричинило руйнування дорожнього покриття.

Яйця дешевшають, сіль дорожчає


За останню декаду березня на Буковині подешевшали яйця, але подорожчали крупа гречана, молоко та сіль, – повідомив начальник Держінспекції з контролю за цінами у Чернівецькій області Віктор Лащак.

Освітяни стурбовані випадками самогубства серед школярів


У Чернівецькій області щоденно 20 відсотків неповнолітніх відвідують заклади з комп'ютерними та ігровими автоматами, а 40 учнів станом на березень взагалі не навчаються. Такі дані на колегії ГУ освіти та науки ОДА навела заступник начальника цього управління В.Жукотинська. Особливо стурбовані освітяни Буковини випадками самогубства серед школярів.

Буковинці п'ють переважно не закушуючи


Обсяг продажу продовольчих товарів на Буковині торік склав 1 мільярд 060,8 млн грн, що у порівняльних цінах на 6,3% більше показника 2007 року. Значну частину обсягу товарообороту продовольчих товарів (41,8%) складали алкогольні напої і тютюнові вироби.

На оцінюванні українська мова та література - обов'язкові


Цьогоріч для проходження зовнішнього оцінювання зареєстровано 7229 осіб, на відміну від 7078 зареєстрованих на тестування торік. На сьогодні в краї створено 31 пункт зовнішнього тестування, які вже апробовані в роботі. Як зазначила заступник начальника головного управління освіти ОДА Валентина Жукотинська, порівняно з минулим роком, кількість пунктів збільшилася.

Антимонопольний комітет таки порушив справу проти 13 чернівецьких ЖРЕПів


Обласне відділення АМКУ порушило справу за ознаками зловживання монопольним становищем 13 комунальними житлово-експлуатаційними підприємствами Чернівців. Розслідування у справі триває, – повідомили у прес-службі АМКУ. Як з'ясувало обласне відділення АМКУ, підприємства подали на затвердження Чернівецькому міськвиконкому розрахунки економічно необґрунтованих витрат на виробництво послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

В одному з районів міста раз на три доби трясеться земля


З 1966 підприємств, розташованих на території Першотравневого району, 14 об'єктів вважаються потенційно-небезпечними. Серед них – ВАТ "Розма", ВТФ "Акцент ЛТД", КП "Міжнародний аеропорт "Чернівці", ТОВ "Машзавод" та інші. Район розташований в сейсмічній зоні.

За два тижні у Чернівцях ліквідували 70 сміттєзвалищ


За два тижні місячника санітарної очистки та благоустрою у Чернівцях ліквідовано 70 стихійних сміттєзвалищ та смітників, в тому числі у Першотравневому районі – 40, Шевченківському – 17, Садгірському – 13. Вивезено понад 330 кубометрів сміття, а з вулиць – майже 250 кубомерів змету.

У карету на Кобилянській більше не гадитимуть?


Проект положення про надання вулиці О.Кобилянської у Чернівцях особливого статусу вулиці високої культури, зразкового порядку винесла на громадське обговорення міська рада. Вулиця О.Кобилянської у Чернівцях матиме статус пішохідної, заїзд сюди будь-якого виду транспорту, окрім машин аварійних служб та "швидкої допомоги", заборонено.

ЗНАЙ НАШИХ!


ЮНА ПОЕТЕСА ТЕТЯНА ПОЛУБКО ВІДКРИЛА ПЕРШУ ПЕРСОНАЛЬНУ ВИСТАВКУ ЖИВОПИСУТетяна Полубко (див. фото) – талановита одинадцятикласниця Чернівецької школи №14, яка вголос і на всю країну заявила про себе ще декілька років тому. Тендітна дівчина виборола, зокрема, у Всеукраїнському конкурсі "Нові імена України" перемоги аж у двох номінаціях – поезії та живописі.

КНИЖКОВА ЛАВКА


ХРИСТЯ ВЕНГРИНЮК ЗНАЙШЛА БОГА У СТІНІ"Бог у стіні" – саме таку назву має книга молодої постмодернової письменниці з Чернівців Христі Венгринюк (див. фото). Саме цією книгою знана письменниця дебютувала як поетка, адже дві її попередні книжки – "Катарсис" і "Голий нарКОТИК" – були прозовими і неабиякою відвертістю написаного в них свого часу наробили багато галасу в головному буковинському місті та далеко за його межами. Мабуть, літературознавчими дискусіями супроводжуватиметься і віршована збірка. А причина залишиться тією ж: авторка не соромиться у словесному вираженні своїх думок. Це подобається молоді, проте дуже вже дошкуляє старшому поколінню письменників.
Загалом, книжка "Бог у стіні" вийшла ще минулоріч і вже восени вона переходила з рук в руки на філфаці Чернівецького національного університету. Однак презентація поетичної збірки відбулася лише тепер, у березні. "Я працювала над поетичною збіркою півтора року, – каже Христя. – І вірші у ній розміщені хронологічно, за часом їх написання". Не змінювати порядок поезій у книжці Христі порадила авторка передмови, поетеса і філолог Інга Кейван. Така архітектоніка збірки, на її думку, правильно передаватиме головні ідейні тези авторки. Доповнюють загальне позитивне враження від книжки ілюстрації, виконані спеціально до Христиної поетики Андрієм Гречанюком.
Цікавою була побудова мистецького вечора-презентації, адже його наріжним каменем була поезія з відеорядом, до речі, вперше продемонстрована у Чернівцях широкому загалу.
На святковій імпрезі Христю супроводжував соратник Сашко Горський, презентувавши спраглим поетичного хліба і відеовидовищ декілька власних відеопоезій. За роботу – й нагорода: з вечора присутні винесли багато позитиву, подарувавши митцям за це свої оплески. Після імпрези Христя Венгринюк зізналася автору цих рядків, що має нові твори до друку вже зараз, однак через економічну кризу видавництва не друкують навіть бестселери відомих авторів. Тож письменниця чекає кращих часів. І обіцяє й надалі писати відеопоезію.

Володимир БОТЮК, "ДОБА", фото автораА У НАС...


Тарас ГРИГОРЧУК: "Я ПОЗБУВСЯ КНИЖКИ І ТЕПЕР МОЖУ ПИСАТИ ДАЛІ"Хто 26 березня (десь пополудні) не був в меморіальному музеї Володимира Івасюка – маєте всі шанси мені позаздрити! Того дня у тому місці небагатьом (на жаль!) пощастило побачити, як поетові Тарасові Григорчуку (див. фото) вручили премію "Князь роси" імені Тараса Мельничука. "Давно пора!", – подумалось. Бо хіба багато сучасних письменників, окрім Троїстого (саме таке псевдо має Григорчук), можуть похвалитися такою любов'ю до творчості Тараса Мельничука, що й напам'ять цитують (і набагато більше, ніж одну завчену фразу!) великого поета?

ПОДРОБИЦІ


Оселю-музей Ольги Кобилянської реконструювали. На черзі - стодола


Завершилася реконструкція одного з туристичних осередків краю – музею-садиби Ольги Кобилянської в селі Димка, що на Глибоччині. Про це "Добу" 1 квітня повідомив голова Димківської сільської ради Михайло Сирбу.

"Свідчення й освідчення... " Анатолію Добрянському вийшли на 300 сторінках


441 автограф від відомих людей Анатолію Добрянському відтепер зможе побачити і прочитати кожен бажаючий. Адже зараз вони, автографи, вийшли окремою 300-сторінковою книжкою під загадковою назвою "Свідчення й освідчення...".

VICTORIAІ


"БУДІВЕЛЬНИКИ" – ДРУГІ В СУПЕРЛІЗІ


Два поєдинки чергового туру української Суперліги з волейболу чернівецька дружина проводила в столиці проти місцевого "Локомотива". Матчі відбулися у залі спортивного товариства "Сокіл". Першу гру наші земляки виграли 3:1. Дебютна партія першого матчу між "Локомотивом" і нашою командою розпочалася під диктовку господарів майданчика.

VIVAT


БУКОВИНЦІ НА ЛАСТІВКОВОМУ П'ЄДЕСТАЛІ!


Вже 3-й рік поспіль на початку весни у Чернівцях проходять дитячо-юнацькі змагання, учасниками яких є не лише українські команди, а й представники Росії, Румунії, Молдови. Цього року бажаючих взяти участь в цих змаганнях було більше, ніж міг вмістити в себе формат турніру, і це є свідченням гарної підготовки та зростаючого авторитету організаторів.

А У НАС...


КИСЕЛІВСЬКА ТРАСА НАЗВАЛА ПЕРЕМОЖЦІВУ розпал проведення першого етапу Кубка України (західний регіон) з мотокросу в киселівському урочищі "Гайдейка" я посперечався з тамтешнім сільським головою про те, скільки людей присутні на цьому видовищі.

ПОДРОБИЦІ


БОРОТЬБА ЗА ТРОФЕЇ ТРИВАЄ27-28 березня на штучному майданчику продовжились поєдинки 1/8 фіналу меморіального турніру пам'яті футболістів ФК "Митник" Віталія Пукая та Олега Костіва. На цій стадії залишилися лише колективи, в складах яких виступали досвідчені футболісти. Тож в усіх зустрічах точилася запекла і безкомпромісна боротьба.

© 1998-2014. Усі права застережено. Інформація є інтелектуальною власністю редакції газети "Доба". Передрук чи будь-яке інше поширення інформації — лише з посиланням на першоджерело.