Головна Архів Про нас Гостьова книга Пошук

Чернівці
№34 (666), 3 вересня 2009 року


ФЕСТИВАЛІ


"ЧУВАКИ, ВСЬО БУДЕ ЧОТКО!"ПІСЛЯ ДВАДЦЯТИРІЧНИХ ПОНЕВІРЯНЬ "ЧЕРВОНА РУТА" ПОВЕРТАЄТЬСЯ В ЧЕРНІВЦІ


16-20 вересня у Чернівцях відбудеться одинадцятий Всеукраїнський фестиваль сучасної пісні та популярної музики "Червона рута". Фактично це буде ювілейний фест, адже цьогоріч минає 20 років відтоді, як у столиці Буковини "Червона рута" і народилася.

ТЕМА ТИЖНЯ


ПАРЛАМЕНТ ПІШОВ НА ТРИ "Б"Вони дуже втомилися на своєму літньому VIP-депутатському відпочинку. І тому відкриття 1 вересня чергової сесії Верховної Ради, не ставши початком ударної праці, плавно, а головне – звично-планово, перейшло у ще один тиждень депутатського байдикування. Навіть Володимир Литвин – спікер і претендент на президентство, якому працюючий парламент у цю передвиборчу пору потрібен як повітря і як піар, визнав: депутати відмовились цього тижня працювати в пленарному режимі.

ВІЗИТИ


ЮЩЕНКО ПОСВЯТИВ ПЕРШОКУРСНИКІВ ЧЕРНІВЕЦЬКОГО НАЦУНІВЕРСИТЕТУ У СТУДЕНТИНинішнього року тримільйонну сім'ю українського студентства поповнили понад 30 тисяч першокурсників. З цієї нагоди 31 серпня в усіх навчальних закладах України пройшли урочистості. Студентам Чернівецького нацуніверситету, особливо першокурсникам, пощастило найбільше – з нагоди урочистостей, присвячених Дню знань та посвяті у студенти, їх зі столиці України прибув привітати Президент України Віктор Ющенко. Біля університетської брами у професорській мантії його зустрів ректор вузу Степан Мельничук.

НАВМИСНО НЕ ПРИДУМАЄШ


СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА ЧИ ШОК?Усім нам доводилося стикатися на наших вулицях з соціальною рекламою. Бачачи деякі зразки "соціалки", розумієш, що рівень такої реклами бажає кращого. На жаль, реклам з не зовсім однозначним змістом вистачає. Важко зрозуміти, хто ж винен у цьому – надмірна абстрактність мислення авторів чи недостатнє фінансування подібних проектів замовниками. Владислав Севрюков, директор телерадіокомпанії АСС, погодився з думкою, що соціальна реклама у Чернівцях поки що не розвинена на достатньому рівні.

НАВЧАННЯ – СВІТЛО...


1 ВЕРЕСНЯ – ДЕНЬ, КОЛИ ДЛЯ РІДНОЇ ШКОЛИ НІЧОГО НЕ ШКОДАЛіто скінчилось. Про це несподівано стало зрозуміло у вівторок, 1 вересня, коли велелюддя біля шкіл нагадувало про початок золотої осінньої й одночасно навчальної пори. Для одних 1 вересня це свято, для інших – сумна подія. А для батьків - справжнє випробування! Адже саме вони збирають дітей до школи і це сьогодні, в кризову пору, "влітає" їм у немалу копійку.

НАШОГО ЦВІТУ...


ЧАРІВНИК СОНЯЧНОГО БУРШТИНУЗдобуті на Буковині знання і навики художник Юрій Федоряк застосовував під час участі у проекті реконструкції всесвітньо відомої Янтарної кімнати в колишньому Царському Селі, що неподалік Санкт-Петербурга

ГАРЯЧА ДОБА


Іван Бойко вже не заступник


Прес-центр Чернівецької міськради під заголовком "Кадрові зміни" розповсюдив повідомлення про те, що "розпорядженням міського голови Миколи Федорука від 31.08.2009 припинено службу в Чернівецькій міській раді Івана Бойка.

Кафе на Сторожинеччині отруїло 13 своїх відвідувачів


За інформацією прес-служби Головного управління МНС у Чернівецькій області, у вівторок, 1 вересня, інфекційне відділення Сторожинецької центральної райлікарні шпиталізувало людей з попереднім діагнозом "харчова токсикоінфекція",

Буковинським школам не стає автобусів


Наразі Чернівецька область потребує 44 автобуси. До кінця року планується закупити 14 автобусів з коштів Держбюджету і 4 – з інших джерел фінансування, – про це на шкільній лінійці у селі Купка Глибоцького району повідомив голова облдержадміністрації Володимир Куліш.

У Чернівцях одним ліцеєм стало більше


З 1 вересня цього року почав функціонувати військово-спортивний ліцей, який було створено за рахунок реорганізації Чернівецького інтернату №2. Перший набір, який склав 180 учнів, почув у День знань привітання з вуст Чернівецького міського голови Миколи Федорука та чемпіона світу з велосипедного спорту Олександра Оверіна.

Міністр абсорбації Ізраїлю приїде у Чернівці, де проживала 30 років тому


Софа Ландвер, ізраїльський міністр абсорбації разом із трьома чиновниками з 8 по 13 вересня інспектуватимуть 2 українських міста (Чернівці та Дніпропетровськ) з метою перевірки реалізації програми "Ідуд алія" на місцях. Суть програми, що вже більше місяця реалізується в обидвох містах України, полягає у збільшенні репатріантів до Ізраїлю.
У Чернівцях планується зустріч з керівниками міста й області, представниками єврейської громади. Якщо з'ясується, що вищеназвана програма дає позитивні результати, її поширять й на інші регіони України.
Цікаво, що сама Софа Ландвер колись проживала у Чернівцях до виїзду в Ізраїль у 1979 році.

Підприємства Буковини заборгували іноземним партнерам 12 млн грн


Як повідомляє сектор контролю за фінансовими установами та операціями у сфері зовнішньоекономічної діяльності ДПА в Чернівецькій області, понад 12 мільйонів доларів США валютних цінностей задекларували за межами України 64 буковинських підприємства.

У Сокирянах з'явилася весела футбольна школа


На міському стадіоні м.Сокиряни відбулося урочисте відкриття "Відкритої веселої футбольної школи". Понад 120 хлопчиків та дівчаток продемонстрували на футбольному полі показові виступи з технічних елементів футболу. Відкриття школи – це нетрадиційний гуманітарний проект, що покликаний забезпечити мирне співіснування, розвиток демократії та побудову здорового громадянського суспільства.

Шинкарі гендлюють ліцензованим крамом без ліцензій


Майже 16 тисяч гривень штрафів виписали податківці виробникам спиртових напоїв та крамарям, що торгують уроздріб алкогольними й тютюновими виробами. Про це інформує регіональне управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА в Чернівецькій області.

Вижницька кулеша - у книзі рекордів України


Родзинкою другого дня вісімнадцятого Міжнародного гуцульського фестивалю стало сплавляння гуцульської дараби по річці Черемош та приготування найбільшої кулеші в Україні, повідомила прес-служба Чернівецької ОДА. Посудина, в якій варили традиційну страву, вмістила в себе 140 літрів води та відповідну кількість кукурудзяного борошна, сметани.

Приєднаємося до спорту для всіх, який єднає Україну


З 2 по 12 вересня в області проводиться Всеукраїнська велоестафета "Спорт для всіх єднає Україну". Її мета – об'єднання громадян усіх регіонів країни навколо ідеї єдності України та прагнення до Європейської інтеграції, шляхом популяризації здорового способу життя, залучення населення до занять фізичною культурою та спортом.

Область тішиться, що за розміром зарплати вона не остання


За розміром середньомісячної заробітної плати працівників Чернівецька область посідає 20 місце серед областей України. За липень ц.р. її розмір становив 1630 грн. Про це інформує управління статистики у Чернівецькій області.

На ринках подешевшали овочі, а подорожчало м'ясо


За останню декаду серпня на Буковині у торгівельній мережі подорожчали крупа гречана та рис, а на ринках – яловичина, свинина, птиця та білоголова капуста. Водночас на ринках подешевшали картопля, морква, буряки, цибуля. Про це інформує Держінспекція з контролю за цінами у Чернівецькій області.

Буковинцям винні понад 5 мільйонів зарплати


Станом на 1 серпня ц.р. сума заборгованості із виплати заробітної плати працівникам економічно активних, неактивних та підприємств банкрутів області становила 5,4 млн грн, що на 13,8% менше, ніж на 1 липня п.р.

Чернівецькі таксі стають службами запізнень?


За 5 бальною шкалою запропонував споживачам послуг таксі оцінити якість перевезень у Чернівцях міський Центр захисту приватних підприємців і підприємств малого бізнесу. Оцінювалися зручність автомобіля, комфортність перевезення, оперативність виїзду на виклик, візуально-технічний стан транспортного засобу, зовнішній вигляд водія тощо.

СВЯТКОВЕ


НА ГУЦУЛЬСЬКОМУ ФЕСТИВАЛІ ЛАСУВАЛИ НАЙБІЛЬШОЮ У СВІТІ КУЛЕШЕЮ І СПЛАВЛЯЛИСЯ НА ДАРАБІУ Вижниці відбувся ХVІІІ Міжнародний гуцульський фестиваль. Гуцули чекали на нього два роки, адже через повінь з її катастрофічними наслідками минулого року його не проводили.

ДОБА ПОСТАТЕЙ


ЗЛАТОУСТ,АБО СПОГАДИ ПРО АНАТОЛІЯ ДОБРЯНСЬКОГО


Кандидат філологічних наук. Доцент Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Лектор республіканської категорії. Заслужений діяч мистецтв України. Почесний громадянин міста Чернівці. Отакі регалії зафіксовані документально. Людиною від Бога, Златоустом запам'ятався він мені та, мабуть, всім (а це тисячі й тисячі студентів, численні аудиторії слухачів лекцій у різних кінцях України), хто його знав або хоч раз почув.

VICTORIA


"БУКОВИНА" ВИГРАЄ, ГЛЯДАЧ ІДЕ НА СТАДІОН


"Буковина" (Чернівці) – "Карпати-2" (Львів) – 4:1 (1:0) 29 серпня. СОУ "Буковина".
Черговим суперником лідера друголігової першості України – чернівецької "Буковини" минулої суботи став колектив "Карпати-2". Зазначимо, що, незважаючи на молодість своїх гравців, львівський клуб є досить серйозним опонентом. До матчу з нашими земляками підопічні Володимира Вільчинського перебували на третій сходинці.

ГІРКО


ШКІРЯНИЙ М'ЯЧ ЇДЕ ДО НОВОСЕЛИЦІ


Утретє Новоселицький район "засвітився" тріумфатором Всеукраїнського футбольного турніру на призи клубу "Шкіряний м'яч". І удруге поспіль це зробила укомплектована на базі школи села Зелений Гай команда 1996 року народження, яка торік виграла змагання у середній віковій групі та путівку на міжнародний турнір до Франції. Цього разу наші юні футболісти змагалися вже у старшій віковій групі, де знову довели, що вони – найсильніші.

© 1998-2014. Усі права застережено. Інформація є інтелектуальною власністю редакції газети "Доба". Передрук чи будь-яке інше поширення інформації — лише з посиланням на першоджерело.